shadow

Деякі питання нарахування субсидій відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів від 26.04.2017 р. №300 «Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України»

          1 травня поточного року набули чинності нові правила отримання субсидій — їх перерахують вже з урахуванням нових, знижених норм споживання. Субсидію на наступний період не отримають українці, у яких є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг.

        1. Знизились соціальні норми.

Головна зміна — скоротилися соцнорми споживання тепло-, електро- та газової енергії. Так, якщо ще минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 кв метрів, вже в наступному опалювальному сезоні знижку нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Що стосується тепла, то в квартирі з центральним опаленням площею 60 кв.м. субсидія буде покривати замість 3,28 уже всього 2,5 Гкал тепла.

        2. Змінився опалювальний період.

Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім українцям в період з 1 жовтня по 30 квітня і коректувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади. У 2017 і 2018 роках громадянам з індивідуальним опаленням субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

        3. Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про:

· Зміну складу зареєстрованих осіб в житло: якщо хтось виписався або прописався;

· Зміну соціального статусу членів сім’ї: якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

· Про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень;

· Про зміну набору комунальних послуг: якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне або навпаки.

        4. Переплату за послуги ЖКГ буде списано.

Переплату за ЖКГ, яка набереться у сім’ї за півроку, з 1 травня просто спишуть з рахунку. Раніше така переплата переходила на наступний місяць — тобто, якщо в цьому місяці спожив менше енергії і переплатив, то в наступному місяці заплатиш менше. Тепер же переплата за холодну і гарячу воду, а також за опалення, буде повертатися в бюджет.

        5. Субсидію заберуть у боржників по ЖКГ.

З 1 травня житлова субсидія не призначається на наступний період при наявності 2-місячної заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг.  Якщо боржник протягом двох місяців підтвердить сплату заборгованість або домовиться про її реструктуризацію, то субсидія призначена з дати закінчення дії попередньої.  Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрації при наявності поважних причин.

        6. Доходи за місяць, а не за рік.

Тепер субсидії надаватимуть з урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік. При цьому субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива буде призначатися, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

        7. Збільшили субсидії для непрацездатних.

Для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян, уряд збільшує соціальну норму, за якою надається субсидія. Наприклад, якщо в будинку проживають непрацездатні люди, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться з 49 квадратних метрів до 75 квадратних метрів.

        8. Субсидії для тих, хто проживає в садовому будинку.

Раніше люди, які проживали в садових будинках або дачних кооперативах і оплачували комунальні послуги, не могли претендувати на субсидії, оскільки не були офіційно зареєстровані. Наразі ж мешканці садових будинків або дачних кооперативів також зможуть оформити субсидію.

          Для укладання договору реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги перед комунальним підприємством «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради (колишнє КП «ВРЕЖО №8») мешканці міста можуть звернутись до підприємства у робочі дні тижня: пон.-четвер. з 08-00 до 16-20, п’ятниця з 8-00-15-00 (обідня перерва: з 12-00 до 12-45) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 23А, телефон для довідок: 2286933, 2286932. При собі мати паспорт та індивідуальний податковий номер.

          Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»(переглянути)

          Постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»(переглянути)

0
Авторизация
*
*
Регистрация
*
*
*
*
Генерация пароля